Enige tijd geleden kwam er een mail binnen met de vraag of we interesse hadden in enkele medailles uit 1922. Waarschijnlijk medailles van winnaars van een sterrit of andere motorrit.  Na beantwoording van de mail liet een telefoontje niet lang op zich wachten. Aan de andere kant meldde zich een oudere dame die aan het opruimen was geslagen en enkele medailles van haar vader terugvond. De medailles waren uitgegeven door M.C. Zaanstreek en zij vond het zonde om ze weg te gooien. Via internet kwam ze bij onze club terecht.  We stelden nog voor om de medailles op te halen maar dat raadde ze ons af. Ze woonde in Nijmegen en dat is niet om de hoek van de deur. Toen ze hoorde dat onze club in Zaandijk zetelt, kwamen er allerlei verhalen los.  Zij was redelijk bekend in Zaandijk. Ze sprak over het Guispad dat nu Guisweg heet. Er ontspon een leuk gesprek over een ver verleden. Een paar dagen later viel een pakje met de medailles in de bus. Bijna 100 jaar oud en van een club waarvan wij het bestaan niet eens kenden.  Misschien zijn er in de club kenners die meer van M.C. Zaanstreek uit de jaren ’20 weten. Wij houden ons aanbevolen.

Klik op foto voor grote versie.
Klik op foto voor grote versie.
Medailles MC Zaanstreek 1922